Wycieczka szkolna do Wolińskiego Parku Narodowego
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
ŚWIADCZENIA
- komfortowy autokar (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)
- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
- ubezpieczenie NNW PZU Wojażer
- 4 opiekunów gratis
PROGRAM WYCIECZKI
8.00 Wyjazd z Kołobrzegu.
8.45 przyjazd do Trzęsacza - pomnik Syrenki - legenda, 15 południk, ruiny kościoła na klifie - przykład abrazji
Trzęsacz to najmniejsza miejscowość gminy Rewal. Na stałe mieszka tu ok. 100 mieszkańców, a mimo to miejscowość znana jest w Polsce i w Europie. To wszystko za sprawą ruin kościoła na klifie. Gotycki kościół wzniesiony został już w XIII w. Początkowo drewniany, przebudowany został w XV w. jako kościół murowany na kamiennym fundamencie. Oddalony był od brzegu morza o prawie 2 km. Procesy erozyjne, działalność niszczycielska fal morskich, silnie wiejące wiatry, padające deszcze, to wszystko sprawiało, że przez lata odległość kościoła od morza malała. W roku 1750 odległość budowli od linii brzegowej wynosiła już tylko 58 m. Najpierw morze „zabrało” gospodarstwa położone na północ od kościoła, następnie cmentarz, a gdy było już zaledwie metr od świątyni, kościół został zamknięty. Całe cenne wyposażenie zostało wywiezione. Pierwszy, duży fragment runął w 1901 r., a ostatni w 1994 roku, kiedy to z kościoła został tylko fragment ściany południowej i prezbiterium. Obecnie klif, na którym stoi fragment kościoła jest specjalistycznie zabezpieczony.
Przejazd przez Dziwnówek i Dziwnów mierzeją dziwnowską – widok za zalew Kamiński i cieśninę Wjazd na wyspę Wolin – największa polska wyspa /265 km kw./, powstała po ustąpieniu lodowca ponad 15 tyś. lat temu.
10.00 przejazd na wyspę Wolin - spacer na Górę Gosań - najwyższe wzniesienie nad polskim morzem
11.00 spacer przez Woliński Park Narodowy do rezerwatu żubrów (żubry, bieliki, sarny, dziki)
Woliński Park Narodowy – utworzony w 1960 r. Pierwszy w Polsce park narodowy – morski. Lasy: buki, dęby, sosny – średni wiek drzew ok.115 lat. Gatunki roślin będące pod ochroną: storczyki, wiciokrzew pomorski, mikołajek nadmorski, długosz królewski. Na terenie parku żyje ok. 200 gatunków ptaków, w tym bielik – symbol parku. Na terenie parku istnieje rezerwat pokazowy żubrów. Pierwsze żubry zostały sprowadzone na Wyspę Wolin 1976 r. z Puszczy Augustowskiej i z Puszczy Boreckiej. Obszar rezerwatu zajmuje ok. 17 ha powierzchni. Pierwszy żubr urodzony w Parku otrzymał imię „Pomorzanka”. Na ternie rezerwatu żyją też dziki, sarny, jelenie, bieliki. Delta wsteczna Świny, wzgórza moreny czołowej, krajobraz polodowcowy, to wszystko sprawia, że park jest wyjątkowy w skali Europejskiej.
13.00 - przejazd do Międzyzdrojów. Spacer po molo i Alei Gwiazd. Czas na zakup pamiątek. Zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego.
Międzyzdroje nadmorski kurort słynący z Festiwalu Gwiazd. W pobliżu hotelu Amber Baltic znajduje się aleja, gdzie każdego roku gwiazdy polskiego kina odsłaniają odciski swych dłoni. Stoją tam również pomniki przedstawiające Machulskiego, Kolbergera, Holoubka i ławeczka Ireny Jarockiej. Wspaniałym przeżyciem jest spacer po międzyzdrojskim molo o dł. 395 m. skąd roztacza się widok na wzgórza klifowe, Zatokę Pomorską i Świnoujście.
15.30 przejazd nad Jeziorko Turkusowe w Wapnicy.
16.30 wejście na wieżę widokową w Wolinie.
19.00 powrót do Kołobrzegu.
Informacja telefoniczna: 577 730 222, 502 058 638 w godzinach: 9.00-17.00
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.