Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29
Blog chmura tagów
Wycieczka do Berlina dla kuracjuszy z Kołobrzegu 0
Wycieczka do Berlina dla kuracjuszy z Kołobrzegu

Najlepsze Wycieczki do Berlina dla Kuracjuszy z Kołobrzegu

Berlin, tętniąca życiem stolica Niemiec, kusi niezliczonymi atrakcjami kuracjuszy z Kołobrzegu, którzy mają okazję zanurzyć się w bogatej kulturze i historii tego miasta. W naszym przewodniku o wycieczce do Berlina pokażemy najbardziej wyjątkowe miejsca i atrakcje, które zapewnią niezapomniane wrażenia dla wymagających podróżników. Dla tych, którzy pragną poszerzyć swoje horyzonty kulturowe i doświadczyć niezwykłej atmosfery wielkiego miasta, Berlin oferuje wiele atrakcji.

Drogi Kuracjuszu, zanim zapiszesz się na wycieczkę do Berlina, zachęcam Cię do przeczytania tego artykułu. Mam nadzieję, że odpowiem w nim na wszystkie nurtujące Cię pytania i rozwieję wszystkie, ewentualne wątpliwości.

Dla kogo organizowana jest wycieczka do Berlina?

Dla każdego, kto jest ciekawy świata, bez względu na wiek. Czy jesteś kuracjuszem przebywającym w sanatorium, czy przyjechałeś na wczasy, nie ma to żadnego znaczenia. Wycieczka do Berlina jest doskonałym dopełnieniem Twojego pobytu nad morzem.

Często zadawane pytanie: czy dam radę?

Ależ oczywiście! Biorąc pod uwagę fakt, iż w grupie turystów przeważają seniorzy, nasz przewodnik po Berlinie dostosuje tempo zwiedzania do kondycji i możliwości uczestników wycieczki. W trakcie zwiedzania zatrzymujemy się kilkukrotnie, by opowiadać o mijanych budowlach. Uczestnikami wycieczki bywają osoby poruszające się o kulach, zdarzają się również osoby poruszające się na wózku inwalidzkim. Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest samodzielne wsiadanie i wysiadanie z autokaru.

Co należy ze sobą zabrać?

Przede wszystkim ważny dokument - dowód osobisty lub paszport. Prawo jazdy, legitymacja szkolna czy studencka nie upoważniają nas do przekroczenia granicy! W zimie należy ubrać się „na cebulkę”. Pamiętajcie, że wszystkie niepotrzebne rzeczy możecie zawsze zostawić w autokarze. Lepiej nosić niż się prosić. Latem warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość wody. Pamiętajcie również o nakryciu głowy. Latem w Berlinie bywa bardzo gorąco.

Jak długo jedziemy? Ile kilometrów jest z Kołobrzegu do Berlina? Ile czasu jesteśmy w Berlinie?

Z Kołobrzegu do Kołbaskowa, gdzie przekraczamy granicę jest około 130 km, a więc podróż zajmuje 1,5 godziny jazdy. Zanim jednak przekroczymy granicę, czeka nas krótka, 20 min. przerwa. Zaplanowana jest ona przy stacji benzynowej (Orlen lub BP), Znajdują się tam bezpłatne toalety i kantor wymiany walut. Odległość z Kołbaskowa do Berlina wynosi również około 130 kilometrów, co oznacza kolejne 1,5 godziny jazdy. W Berlinie jesteśmy od ok. godziny 10.30 do godziny 16.30.

Czy w Berlinie możemy płacić kartą?

Oczywiście, poza toaletami. W tym celu warto mieć przy sobie kilka euro. W Berlinie toalety kosztują od 50 centów do 1 euro.

Co ile kosztuje w Berlinie?

Kawa z mlekiem (Milchkaffee) ok. 3,20 euro, kebab ok. 7 euro, berlińska kiełbaska - curry wurst z frytkami ok. 5,50 euro, magnesy na lodówkę ok. 5 euro. W Berlinie nie zjecie klasycznego, polskiego obiadu. Najlepiej na ten jeden dzień przygotować sobie tzw. suchy prowiant.

Jak wygląda zwiedzanie? Czy cały dzień jesteśmy poza autokarem?

W Berlinie czeka na nas 5 spacerów. Pierwszy spacer jest najdłuższy, trwa on około godzinę. W tym czasie zwiedzamy m.in. Wyspę Muzeów, spacerujemy wzdłuż Unter den Linden, podziwiając historyczne zabytki: dawny Odwach, Zbrojownię, Operę, Uniwersytet Humboldta, plac Bebela ze Starą Biblioteką, kościół Św. Jadwigi.

Po spacerze wsiadamy do autokaru i przejeżdżamy do Bramy Brandenburskiej. Przejazd ten będzie krótki, potrwa ok. 10 minut. Tu rozpoczynamy nasz drugi spacer. Będzie on trwał ok. 45 minut. Plac Paryski z Bramą Brandenburską to miejsce, gdzie obowiązkowo musimy się zatrzymać na dłuższą chwilę i zrobić pamiątkowe zdjęcia. Sprzed bramy udajemy się w stronę dzielnicy parlamentarnej. Widzimy niemiecki Bundestag (Reichstag), Urząd Kanclerski i biura deputowanych. W pobliżu Reichstagu zaplanowana jest krótka przerwa toaletowa (ok. 20 min.). Toalety w tym miejscu kosztują 0,50 centów. Warto w tym celu zaopatrzyć się w drobne euro jeszcze przed wyjazdem. Jeśli jednak nie mieliśmy takiej możliwości, nasz przewodnik pokaże Wam, gdzie i w jaki sposób możecie rozmienić pieniądze.

 

Po krótkiej przerwie powrócimy do autokaru, by udać się do dzielnicy Berlina - Charlottenburg. Autokarem będziemy się przemieszczać ok. 20 minut, więc zazwyczaj jest to czas, by zjeść szybki lunch w autokarze.

Nasz trzeci spacer jest już krótki, potrwa ok. 20 minut. Z autokaru udajemy się na dziedziniec pałacu Charlottenburg, gdzie przewodnik opowie Wam niezwykle ciekawą historię rezydencji a także pomnika, znajdującego się na dziedzińcu.

Po powrocie do autokaru, przejeżdżamy do dawnego centrum Berlina Zachodniego. Przejazd potrwa ok. 20 minut. Autokar opuszczamy w okolicy słynnego Dworca Zoo. Zazwyczaj jest to parking tuż przed dworcem. Tu ponownie czeka nas krótki, około 20 minutowy spacer. Udajemy się na słynny Breitscheidplatz, gdzie zobaczymy ruiny kościoła Pamięci Cesarza Wilhelma, jeszcze jeden ciekawy kościółek, a także zegar przemijającego czasu. W tym miejscu będziecie mieli czas wolny.

Jak wygląda czas wolny podczas wycieczki do Berlina?

Czas wolny trwa 1 godzinę. Podczas krótkiego spaceru, przewodnik wskaże wam następujące miejsca: sklep spożywczy (duży market), mały sklepik spożywczy (Spar), sklepik z pamiątkami, toalety. Pokaże również punkty gastronomiczne: Zaddy’s Kebab, Curry 36, Mc Donald’s, Starbucks. Dla tych, którzy nie nastawiają się na zakupy, przewodnik pokaże co ciekawego w czasie wolnym możecie zobaczyć. Czas wolny na pewno nie będzie czasem straconym! Każdy z was znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zanim jednak rozstaniecie się z przewodnikiem, wyznaczy on miejsce i godzinę zbiórki. Wymagana jest punktualność!

Po czasie wolnym, autokarem udajemy się w stronę Placu Poczdamskiego. Przejazd zajmie nam ok. 15 minut. Nasz ostatni, piąty spacer potrwa ok. 35 minut. Przy Placu Poczdamskim podziwiamy nowoczesną architekturę miasta, która powstała po zjednoczeniu Niemiec. Nasz spacer kończymy przy fragmentach muru berlińskiego.

Przed wyjazdem z Berlina, przewodnik wskaże Wam bezpłatne toalety. Jeśli z jakichś przyczyn będą one niedostępne, przerwa toaletowa będzie miała miejsce na obwodnicy Berlina.

Zapraszamy do Odkrywania Berlina

Berlińska podróż to niezapomniane przeżycie, które pozostawi w Tobie niezatarte wspomnienia. Miasto pełne kontrastów, historii i kultury zachwyci Cię swoim urokiem i niepowtarzalnym charakterem.

Zapraszamy Cię do odkrywania Berlina i doświadczania jego niezwykłej atmosfery na własnej skórze!

Komentarze do wpisu (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 577 730 222
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl