Blog kategorie
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Blog chmura tagów
Pomnik Holokaustu w Berlinie 0
Pomnik Holokaustu w Berlinie

Pomnik Holokaustu (Pomnik pomordowanych Żydów Europy) znajduje się w samym sercu Berlina. Jego lokalizacja nie jest przypadkowa. Wyrastające nieopodal osiedle mieszkaniowe przy Wilhelmstrasse stoi w miejscu, gdzie zlokalizowana była cała dzielnica rządowa III Rzeszy Hitlera.

czytaj całość »
Dom Kultur Świata w Berlinie 0
Dom Kultur Świata w Berlinie

Dom Kultur Świata w Berlinie o futurystycznych kształtach to imponujące miejsce dla międzynarodowej sztuki współczesnej i forum dla aktualnych wydarzeń, prezentujący produkcje artystyczne z całego świata w wyjątkowy sposób, ze szczególnym uwzględnieniem kultur i społeczeństw pozaeuropejskich. 

czytaj całość »
Urząd Kanclerski w Berlinie 0
Urząd Kanclerski w Berlinie

Urząd Kanclerski w Berlinie jest ośmiokrotnie większy od Białego Domu w Waszyngtonie. Jego rozmach wprawił nawet w osłupienie jego pierwszego lokatora Gerharda Schrödera (1998-2005). Poziom zarządzania znajduje się na piątym i szóstym piętrze, czyli bezpośrednio za dużymi, półkolistymi oknami. Są tam biura ministrów w Kancelarii Federalnej oraz sale bankietowe.

czytaj całość »
Fontanna Neptuna w Berlinie 0
Fontanna Neptuna w Berlinie

Fontanna Neptuna w Berlinie, składa się z granitowej niecki, na brzegu której „przycupnęły” cztery kobiety będące alegoriami największych rzek ówczesnych Niemiec: Renu, Łaby, Wisły i Odry. Muszlę, na której siedzi Neptun, unoszą trytony, a obok znajdują się rzeźby lwa morskiego, krokodyla, żółwia, węża oraz dzieci, symbolizujące nowe życie.

czytaj całość »
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie 0
Jarmarki Bożonarodzeniowe w Berlinie

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy czas w roku. Zanim jednak zasiądziemy do świątecznego stołu, czeka nas kilka, a nawet kilkanaście dni przedświątecznych przygotowań. Szał zakupów, świąteczne porządki, prezenty, klejenie pierogów… Warto też w tym czasie znaleźć odrobinę czasu dla siebie, zostawić na jeden dzień obowiązki i poczuć magię świąt na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie.

czytaj całość »
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 577 730 222
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl