Wycieczka do Poczdamu

Dostępność: średnia ilość miejsc
Cena: 190,00 zł 190.00
ilość osoba

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 4.368
Organizator: Biuro Podróży Adebar
Kod wycieczki: P1
Pin It

Opis

ŚWIADCZENIA 

- komfortowy autokar (klimatyzacja, toaleta, fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki, wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota - przewodnika

- ubezpieczenie KL 80'000zł (PZU Wojażer) wariant podstawowy - nie obejmuje chorób przewlekłych,

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)

- fakultatywnie wstęp do Pałacu Sanssouci 14 € (osoby dorosłe), 10 € (dzieci)

 

PROGRAM WYCIECZKI

06.20 Wyjazd z Kołobrzegu

Park Sanssouci /j. fr. oznacza bez trosk/ Park powstał na terenie dawnych ogrodów owocowo – warzywnych znajdujących się od 1725 roku przy tzw. Łysym Wzgórzu. Zajmuje on 287 ha powierzchni i jest największym parkiem w Brandenburgii. Charakterystycznym elementem parku jest stok, podzielony na sześć równych pasm, porośnięty winoroślami i drzewami figowca. U podnóża stoku znajduje się Wielka Fontanna, powstała w 1748 roku. Zdobi ją 8 rzeźb rzymskich bogów i 4 rzeźby symbolizujące żywioły. Obecna forma parku pochodzi z XIX w. i zaprojektowana została przez Josepha Lenne – twórcy parku nadmorskiego w Świnoujściu. Park nie został zniszczony w czasie II wojny światowej. Rosną tam stare drzewa: buki, buki czerwone, kasztanowce, dęby, platany, ostrokrzewy, katalpy. Charakterystycznym elementem parku są również bindaże grabowe i lipowe. Oś główna parku liczy ok. 3 km i przebiega od obelisku Knobelsdorfa do Nowego Pałacu. Przecinają ją liczne alejki i ronda, które prowadzą do najpiękniejszych zakątków parku. Każdemu rondu przypisana jest określona grupa rzeźb parkowych.

Pałac Sanssouci 1745 – 1748. Proj. Knobelsdorff, na podstawie szkiców fryderyka II. Wybudowany w stylu późnego baroku /rokoko/ jako letnia rezydencja króla Fryderyka Wielkiego. Jednoparterowa budowla z dwoma skrzydłami bocznymi. Korpus środkowy wieńczy kopula, a od strony ogrodu zanajduje się napis „Sans Souci” Dekoracje fasady ogrodowej nawiązują do motywu wina. We wnętrzu sala balowa, jadalnia, sala koncertowa, pokój pracy i sypialnia Fryderyka II, biblioteka, sala Voltera.

Grób Fryderyka II, krypta którą król kazał wybudować jeszcze za swego życia, miejsce spoczynku władcy i jego chartów. Galeria Obrazów 1764 r barokowy pawilon w którym znajduje się ponad 160 obrazów m.in. „Niewierny Tomasz”, „Śmierć Kleopatry” Reniego, „Bitwa Amazonek” Rubensa. Nowe Komnaty 1745 r. wybudowane pierwotnie jako oranżeria, przebudowane jako dodatkowe skrzydło apartamentów gościnnych, głównie dla dam dworu.

Kościół Pokoju 1850 r. neoromański, wzorowany na bazylice Św. Klemensa w Rzymie. We wnętrzu kościoła znajduje się mozaika, sprowadzona z weneckiego Murano oraz mauzoleum. Kościół wieńczy 42 m. dzwonnica. Na dziedzińcu kościoła posąg Chrystusa.

Pawilon Chiński 1764 r. budynek na planie trójlistnej koniczyny, wzniesiony w stylu wschodnioazjatyckim. Służył jako miejsce spotkań towarzyskich i herbaciarnia. Obecnie w środku znajdują się zbiory chińskiej porcelany.Po środku budowli znajduje się okrągła sala do której przylegają trzy gabinety. Całość przykrywa miedziany dach podtrzymywany przez cztery pozłacane kolumny, imitujące drzewa palmowe.

Nowa Oranżeria 1864 r. wzniesiona w stylu włoskiego renesansu. W centralnej części budynku owalna sala Rafaela, do której przylegają komnaty – pokoje gościnne księżnej Charlotty i jej męża cara Mikołaja I. Budynek posiada dwie szklarnie, jedne z największych w Europie.

Nowy Pałac 1769 r. 200 komnat, 4 bawialnie i rokokowy teatr. Pałac posiada trzy skrzydła, całkowita długość budowli to 220 m. Całkowita wysokość pałacu to 55 m. Na szczycie kopuły pałacowej znajdują się trzy gracje dźwigające koronę Prus. Pałac pomalowany jest na wzór imitujący czerwoną cegłę. Budowlę zdobi ponad dwieście rzeźb z piaskowca. Nowy Ogród założony na pocz. XIX w. o pow. 102 ha.

Pałac Cecilienhof 1917 r. – ostatni pałac wzniesiony przez Hohenzollernów. Wzorowany na gotyckich dworach angielskich z czasów Tudorów. O konstrukcji szachulcowej. Miejsce Konferencji Poczdamskiej. Pałac ma 176 pokoi, pięć dziedzińców. Obecnie pełni funkcję hotelu i muzeum.

Kolonia rosyjska Aleksandrówka 1827 r. Kolonia powstała dla dwunastu rosyjskich chórzystów. Wzniesiona na planie krzyża św. Andrzeja wpisanego w owal. Składa się z 13 domów w stylu ruskim, z drewnianych pali, ozdobionych koronkowymi drewnianymi ornamentami. W pobliżu wzniesiono cerkiew Aleksandra Newskiego.

Kwartał holenderski To fragment barokowego miasteczka holenderskiego wzniesionego w 1742 r. Osiedle składające się z 134 domów rozlokowanych w czerech blokach. Wzniesione by przyciągnąć rzemieślników z Holandii. Dziś pełny jest antykwariatów, kwiaciarni i urokliwych kawiarni.

Stare Miasto Kościół Św. Mikołaja 1830 r. w stylu późnego klasycyzmu. Świątynia ewangelicka. Proj. Karl Friedrich Schinkel. Budowla na planie krzyża greckiego, wpisanego w kwadrat. Kościół zwieńczony jest potężną kopułą, która wsparta jest na opiętym kolumnadą tamburze. Wystrój kościoła neogotycki.

Stary Ratusz 1755 r. obecnie pełni funkcję muzealną. Budynek zdobi herb Poczdamu oraz rzeźba Atlasa, który dźwiga glob ziemski.

Brama Brandenburska 1770 r. wzorowana na rzymskim łuku triumfalnym, z trzema przejściami. Wzniesiona dla uczczenia zwycięstwa w wojnie siedmioletniej.

Brama Naueńska 1755 r. jeden z pierwszych przykładów stylu neogotyckiego w Europie poza Anglią.

Brama Myśliwska 1733 r. najstarsza z zachowanych bram. Nazwa pochodzi od myśliwskiego pałacyku, do którego prowadziła. Na bramie psy myśliwskie rozszarpujące dziką zwierzynę.

Kościół Św. Piotra i Pawła 1870 r. świątynia neoromańska, wzniesiona dla katolików.

Kościół Francuski 1753 r. wzniesiony dla hugenotów.

Czas wolny około 1 godz. 22.00 Powrót

 

OPIS WYCIECZKI

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą 4 godz.(310 km) jazdy w jedną stronę do Poczdamu. W autokarze nie ma przydzielonych miejsc. Na postojach w autokarze serwowana jest odpłatna gorąca kawa i herbata. Na trasie 20-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę na stacji Orlen w Kołbaskowie z kantorem wymiany walut. Zwiedzanie ogrodów Sanssouci z przewodnikiem od godziny 11.00 do 13.30. Chodzenie po ogrodach w tempie spacerowym, wymaga średniego wysiłku. Na spacer warto założyć wygodne obuwie oraz zabrać butelkę wody do picia. Do kolejnych punktów zwiedzania podwozi nas autokar. Czas wolny do własnej dyspozycji od ok. godz. 15.00 do 16.00 na Starym Mieście: sklepy z pamiątkami, kawiarnie oraz restauracje. Przykładowe ceny w Poczdamie: toaleta 0,70€, kartka pocztowa 0,50€, znaczek pocztowy 0,65€, kiełbaska curry w bułeczce 3,50€, kawa 3,80€. Wyjazd z Poczdamu ok. godz. 17.00. Powrót z wycieczki przed godz. 22.00. więcej

 

Informacja telefoniczna: 577 730 222, 502 058 638 w godz. 9.00-18.00

 

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 577 730 222
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl