Wycieczka do Stralsundu - Oceanarium

Dostępność: średnia ilość miejsc
Cena: 150,00 zł 150.00
ilość osoba

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3.87214
Organizator: Biuro Podróży Adebar
Kod wycieczki: S1
Pin It

Opis

ŚWIADCZENIA

- komfortowy autokar (klimatyzacja, toaleta,fotele turystyczne, wysokie, z odchylanym oparciem, rozsuwane na boki,    wyposażone w podłokietniki, podnóżki, stoliki, siatki, pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach)

- opieka pilota-przewodnika

- ubezpieczenie KL 80'000zł (PZU Wojażer) wariant podstawowy - nie obejmuje chorób przewlekłych,

- ubezpieczenie NNW 20'000zł (PZU Wojażer)

- opłata dodatkowa: wstęp do Oceanarium 17€ (dorośli 25-65 lat), 13€ (osoby 17-24 lat, powyżej 66 lat, inwalidzi z  legitymacją), 7 € (dzieci 4-16lat), dzieci do 4 lat gratis

 

PROGRAM WYCIECZKI

06.20 Wyjazd z Kołobrzegu.

Przejazd przez Trzebiatów, Kamień Pomorski, Wolin, przejazd tunelem w Świnoujściu pod cieśniną Świną na Wyspę Uznam. Przejazd najdłuższym w Niemczech mostem autostradowym na Wyspę Rugię. Most powstał w 2007 r. Otwarty przez Angelę Merkel. Długość mostu 2831 m. Wysokość 198 m. Wybudowany kosztem 125 mln €. Z mostu widok na panoramę Stralsundu oraz wyspę Dänholm.

11.00 rozpoczynamy zwiedzanie Oceanarium.

Zwiedzanie największego Oceanarium północnej Europy popularyzujące wiedzę o Bałtyku, Morzu Północnym i północnym Atlantyku. 39 akwariów o łącznej pojemności 6 mln litrów. Ekspozycja 7 tyś. gatunków zwierząt i roślin morskich przygotowana przez Greenpeace Gmach Ozeaneum został zaprojektowany przez firmę Behnisch Architekten, która również projektowała stadion olimpijski w Monachium. Forma zewnętrzna budynku przypomina głazy narzutowe, obmywane przez fale Bałtyku. Wnętrze budynku podzielone jest na kilka odrębnych wystaw: „wszechocean”, „różnorodność biologiczna”, „Bałtyk”, „eksploracja mórz i oceanów”. W największej hali wystawowej prezentowana jest wystawa „giganci mórz i oceanów”, gdzie oko w oko można stanąć z płetwalem błękitnym.

13.00 rozpoczynamy zwiedzanie portu oraz starówki Stralsundu.

Zwiedzanie Starego Miasta, które należy do Światowego Dziedzictwa Kultury i Nauki UNESCO: Pub Ferry budynek z 1332 r. znany już z tego okresu jako tawerna w pobliżu przeprawy na wyspę Rugię. Po zachodzie słońca, kiedy wszystkie bramy miasta były już zamknięte, można było się dostać tylko do portu. Żaden z pożarów, żadna wojna i oblężenia nie spowodowały uszkodzenia obiektu.

Kamienica Scheele nazwana na cześć urodzonego w Stralsundzie 1742 r. odkrywcy tlenu Carla Wilhelma Scheele. Pierwotnie wzniesiona w XIV w. z drewna, następnie przebudowana w XVII w. w stylu renesansowym.

Klasztor św. Jana powstały w 1254 r. jako klasztor franciszkanów. Po pożarze w 1624 r. pozostały tylko ruiny i już nigdy nie został odbudowany.

Ratusz wybudowany w XIII w. Przez wieki pełnił funkcje handlowe oraz siedziby rady miasta. Uwagę przyciąga północna ściana ratusza pełniąca funkcję dekoracyjną. Ozdobiona rozetami oraz herbami miast hanzeatyckich.

Herb Szwedzki – Comendanten Haus niebieska tarcza, lew szwedzki i gryf pomorski. Barokowy budynek wzniesiony w 1751 r. Dawna siedziba szwedzkiego komendanta miasta.

Kamienica Wulflama wybudowany przed 1358 r. przez rodzinę burmistrza Wulflama. Wyróżnia się poprzez gotycką ścianę szczytową oraz wielką salę pełniącą funkcję reprezentacyjną w okresie Hanzy.

Dwór Arthusa nazwa pochodzi podobno od króla Artura, który dla miejskiej elity był symbolem kultury dworskiej. Urządzano w nim spotkania towarzyskie. W 1541 r. gościł tu książę zachodniopomorski a w 1630 r. Gustaw II Adolf.

Kościół św. Mikołaja budowany na przełomie XIII i XIV w. Służył głównie najbogatszym mieszkańcom miasta. Mimo zniszczeń dokonanych w okresie reformacji posiada bardzo bogate wyposażenie: liczne ołtarze, barokową ambonę, zegar astronomiczny i jedną z najstarszych rzeźb zachowanych w rejonie basenu Morza Bałtyckiego przedstawiającą Annę Samotrzecią.

Kościół Marii Panny najpotężniejsza świątynia Stralsundu z wieżą wysoką na 104 m. i tarasem widokowym. Do 1674 r. był to najwyższy budynek świata. W kościele barokowe Organy Stellwagena z 1659 r. 51 rejestrów, szafa organowa ma ponad 20 m. wysokości.

15.00 Spacer deptakiem średniowiecznej starówki uniwersyteckiego miasta Greifswald.

Budynek Uniwersytetu Greifswaldzkiego proj. Andreasa Meyera z 1750 r. Mieści on rektorat, salę soboru i sale wykładowe.

Pomnik Rubenowa, założyciela uniwersytetu, odsłonięty w 1856 roku, w czterechsetną rocznicę założenia uczelni. Na pomniku umieszczony został wizerunek założyciela, rzeźby władców Pomorza Zachodniego, Szwecji i Prus oraz rzeźby reprezentujące cztery fakultety: medycynę, teologię, filozofię i prawo. Zabudowania uniwersyteckie, m.in. biblioteka i dawny karcer akademicki.

16.30 wyjazd w drogę powrotną

21.00 Powrót do Kołobrzegu

 

OPIS WYCIECZKI

Przejazd komfortowym, klimatyzowanym autokarem z toaletą ok. 1,5 godz.(122 km) jazdy w jedną stronę do Świnoujścia. Na trasie jedna 15-minutowa przerwa na bezpłatną toaletę. W Świnoujściu przejazd tunelem pod cieśniną Świną. Na granicy nie ma możliwości zakupu waluty euro, należy ją kupić przed wyjazdem. Dalsza podróż autokarem do Stralsundu ok. 1,5 godz. (116 km). W autokarze nie ma przydzielonych miejsc. Na postojach w autokarze serwowana jest odpłatna gorąca kawa i herbata. W Oceanarium znajdują się darmowe toalety oraz restauracja. W porcie można zakupić prosto z łodzi regionalny przysmak - śledź bismarck w bułeczce w cenie 5€. Obiekt jest przystosowany do zwiedzania dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie nie wolno wykonywać zdjęć żywym rybom przy użyciu lampy błyskowej. Oceanarium zwiedzamy z przewodnikiem w ciągu 2 godz. Chodzenie po mieście w tempie spacerowym, nie wymaga dużego wysiłku. W miastach toalety płatne 0,70 euro. więcej informacji

 

Informacja telefoniczna: 577 730 222, 502 058 638 poniedziałek - piątek 9.00 - 18.00 

 

Wycieczki powiązane

Opinie o wycieczce (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Telefon 577 730 222
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl